Klinika

Klinika uroda

Jak neutralizować niechciane objawy zdrowotne w czasie ciąży?...

uroda

Rehabilitacja

Rehabilitacja

(...) wybierać, bo w zależności od naszych preferencji są do wyboru różne miejsca, w które możemy się udać. Turnusy rehabilitacyjne nad morzem są idealnym miejscem, aby polepszyć swoją sprawność fizyczną oraz zdrowie. Powietrze z jodem dobrze wpłynie na nasze zdrowie. Z kolei turnusy w górach pomogą nam zrelaksować się wśród zieleni, czystego powietrza oraz będziemy mogli podziwiać piękne widoki. Wybór miejsca jest zależny od nas, najlepiej udać się tam, gdzie czujemy się najlepiej by nie tylko polepszyć swój stan fizyczny, zdrowie, ale (...)

Czy interesuje Cię także:

Nowotwór stercza

Nowotwór stercza

(...) Rak prostaty to jedna z najcięższych i najtrudniejszych chorób do wykrycia u mężczyzn, rak może rozwijać się nawet przez 10 lat nie dając żadnych objawów.PSA jest glikoproteiną produkowaną przez komórki nabłonkowe prostaty i dlatego uznaje się go za znacznik swoisty dla gruczołu krokowego. Do wzrostu stężenia PSA w surowicy może bowiem dojść nie tylko w następstwie nowotworu, ale także w wyniku zapalenia stercza, (...)

Czy interesuje Cię także:

Sposób na koślawy paluch

Sposób na koślawy paluch

(...) Haluksy, zwane też koślawym paluchem, to prawdziwa plaga i zmora dręcząca wielu ludzi. Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, że haluksy to nie wyłącznie problem estetyki, ale choroba, która nieleczona przyczynić może się do wielu problemów. Mało osób podejmuje więc walkę z haluksami i rozpoczyna leczenie. Haluksy leczenie W głównej mierze haluksy to problem kobiet, zwłaszcza tych cierpiących na nadwagę oraz z upodobaniem noszących buty na wysokim obcasie. Leczyć można (a czasem trzeba) na dwa sposoby - przede wszystkim (...)

Czy interesuje Cię także:

Czym jest turystyka zdrowotna?

Czym jest turystyka zdrowotna?

(...) dbaniu o zdrowie. Jest to doskonały wybór dla tych, którzy pragną zrzucić wagę, jednak brakuje im wiedzy, jak prawidłowo ułożyć swoją dietę, lub nie mogą odnaleźć motywacji, by zacząć ćwiczyć.Turystyka zdrowotna to silny, rozwijający się trend. Oferta (...)

Czy interesuje Cię także:

Wizyta w poradni laktacyjnej

Wizyta w poradni laktacyjnej

(...) również na naszym dziecku. Dzięki temu dowiemy się, jak pozbyć się problemów związanych z karmieniem piersią.Stan ciąży to dla każdej kobiety jeden z najprzyjemniejszych momentów życia. Nie mamy więc oporów przed tym, (...)

Czy interesuje Cię także:

Król olejów

Król olejów

(...) Olej lniany pozyskiwany jest z nasion lnu. Jest to doskonały składnik naszego pożywienia: znany jest już od czasów starożytności. Nasiona lnu, zwane siemieniem lnianym, z którego pozyskiwany jest olej lniany są zbudowane w 45% z tłuszczu. W skład tego tłuszczu wchodzą kwasy tłuszczowe omega 3 i omega 6. Regularne spożywanie oleju z lnu powoduje więc, że w naszym organizmie zmniejsza się ilość tak zwanego złego cholesterolu LDL, który powoduje miażdżycę oraz wiele innych chorób serca. Jednocześnie, dzięki codziennemu spożywaniu oleju z lnu zwiększa się ilość (...)

Czy interesuje Cię także:

Skuteczne leczenie żylaków..

Skuteczne leczenie żylaków..

(...) Żylaki kończyn dolnych stanowią jedną z najbardziej powszechnych chorób we współczesnym świecie. Trzeba zdać sobie sprawę, że to nie tylko defekt natury estetycznej, ale przede wszystkim poważny problem chorobowy. Brakleczenia żylaków grozi nawet śmiercią, więc absolutnie nie należy bagatelizować pierwszych objawów żylaków. Im wcześniej zacznie się leczenie żylaków, tym większe prawdopodobieństwo na skuteczność terapii.Przyczyny powstawania żylaków bywają niezależne od człowieka oraz wynikają bezpośrednio ze złych nawyków codziennych. Te pierwsze, to takie czynniki, jak ciąża, uwarunkowania genetyczne, czy też nieprawidłowa budowa zastawek żylnych. Natomiast do tych drugich zaliczamy otyłość, palenie papierosów, zbyt długie przebywanie w jednej pozycji (siedzącej lub stojącej), brak aktywności fizycznej, zbyt gorące kąpiele, braki witaminy E wywołane złą dietą, a nawet noszenie nieodpowiedniego obuwia.Zanim podejmie się leczenie żylaków, potrzebna jest oczywiście diagnoza. Niekiedy ludzie zgłaszają się do lekarza trochę za późno. Tak naprawdę, ciągle powtarzające się skurcze i uczucie ciężkich nóg oraz obrzęki (...)

Czy interesuje Cię także:

Diagnostyka poronień

Diagnostyka poronień

(...) Niezwykle ważnym medycznym problemem dla wielu starających się o potomka kobiet są współcześnie poronienia nawracające. O tym stosunkowo niebezpiecznym zjawisku dyskutujemy w przypadku, gdy kobieta traci co najmniej trzy następujące po sobie ciąże w czasie inicjujących 24 tygodni od poczęcia. Zaobserwować można dużo czynników ryzyka prowadzących do poronienia. Przyczyny poronienia nie są bynajmniej w należytym stopniu zbadane a także zdiagnozowane. Ryzyko poronienia wzrasta wraz z wiekiem matki oraz ojca i zasadniczo zwiększa się po ukończeniu 35 roku życia. Naganne jest palenie papierosów albo też konsumowanie sporych ilości kawy. Profesjonalnie przeprowadzona diagnostyka poronienia może być przeprowadzona tylko w grupującej lekarzy specjalistów fachowej klinice. Zazwyczaj poronienie powodowane jest przez zakrzepicę naczyń krążenia macicy i łożyska, inaczej trombofilię wrodzoną lub również przez zespół antyfosfolipidowy (...)

Czy interesuje Cię także: