Klinika

Klinika leczenie

Jak neutralizować niechciane objawy zdrowotne w czasie ciąży?...

leczenie

Gabinet dietetyka

Gabinet dietetyka

(...) Niektórzy dietetycy aby zmotywować swoich pacjentów, obiecują, że jeżeli do następnej wizyty klient schudnie, to opłata będzie niższa za następną konsultację. Do diety warto także włączyć aktywność fizyczną i odwiedzić klub fitness. Dzięki ćwiczeniom na siłowni odzyskamy zgrabną (...)

Czy interesuje Cię także:

Nowotwór stercza

Nowotwór stercza

(...) Rak prostaty to jedna z najcięższych i najtrudniejszych chorób do wykrycia u mężczyzn, rak może rozwijać się nawet przez 10 lat nie dając żadnych objawów.PSA jest glikoproteiną produkowaną przez komórki nabłonkowe prostaty i dlatego uznaje się go za znacznik swoisty dla gruczołu krokowego. Do wzrostu stężenia PSA w surowicy może bowiem dojść nie tylko w następstwie nowotworu, ale także w wyniku zapalenia stercza, (...)

Czy interesuje Cię także:

Leczenie falą uderzeniową

Leczenie falą uderzeniową

(...) Kiedy nasze ciało odmawia nam posłuszeństwa i zmagamy się nieustającym bólem, szukamy na to środków zaradczych. Gdy układ ruchu ulega urazom lub zwyrodnieniom, lekarze coraz częściej wysyłają pacjentów na zabiegi pozaustrojową falą uderzeniową (ang. ESWT, czyli extracorporeal shock wave therapy). Obecnie zaczyna uważać się ją za (...)

Czy interesuje Cię także:

Wybielanie zębów metodą nakładkową

Wybielanie zębów metodą nakładkową

(...) Wybielanie zębów metoda nakładkową zyskuje w Polsce coraz większą popularność. Wszyscy chcą być bowiem posiadaczami nieskazitelnego białego uśmiechu. Metodę tę można stosować zarówno w domu, jak i w gabinecie stomatologicznym. Jest ona czasochłonna, ale daje dobre rezultaty. Mogą one utrzymać się nawet przez okres 3 lat i wybielić zęby maksymalnie o 6 odcieni. Wybielanie nakładkowe nie należy do metod najdroższych. Jednak przed przystąpieniem do niej należy zbadań stan zębów i dziąseł pacjenta w celu usunięcia ewentualnego kamienia nazębnego oraz zabezpieczenia ubytków. Uzupełnienie protetyczne nie powoduje zmiany koloru podczas procesu wybielania. Zwykle stosuje się więc wypełnienia czasowe. (...)

Czy interesuje Cię także:

Czym jest turystyka zdrowotna?

Czym jest turystyka zdrowotna?

(...) połączyć doskonały relaks w pięknym miejscu, na przykład w górach, z korzyściami prozdrowotnymi, jakie przynosi rehabilitacja lub dieta.Bardzo popularna jest oferta turnusów rehabilitacyjnych nad morzem. I nic dziwnego, gdyż polskie morze jest nie tylko piękne, (...)

Czy interesuje Cię także:

Badanie krwi na pasożyty

Badanie krwi na pasożyty

(...) Jeśli chcemy dowiedzieć się, czy w naszym organizmie znajdują się jakieś pasożyty, wcale nie musimy od razu wybierać się na specjalistyczne badania. Zamiast tego postawmy na proste badanie żywej kropli krwi. Według niego przekonamy się, czy w naszym organizmie są jakieś pasożyty.Dzięki badaniu krwi dowiemy się, jakie antygeny i przeciwciała znajdują się w naszym organizmie. To one powiedzą nam o różnych chorobach i dolegliwościach. (...)

Czy interesuje Cię także:

Nowotwór gruczołu krokowego

Nowotwór gruczołu krokowego

(...) Coraz więcej Polaków cierpi na problemy urologiczne, a najczęściej występującym u mężczyzn nowotworem jest rak gruczołu krokowego. Schorzenie jest szczególnie niebezpieczne dlatego, że guz może być wyczuwalny dopiero po wielu latach, a wtedy na leczenie może być już (...)

Czy interesuje Cię także:

Król olejów

Król olejów

(...) Olej lniany pozyskiwany jest z nasion lnu. Jest to doskonały składnik naszego pożywienia: znany jest już od czasów starożytności. Nasiona lnu, zwane siemieniem lnianym, z którego pozyskiwany jest olej lniany są zbudowane w 45% z tłuszczu. W skład tego tłuszczu wchodzą kwasy tłuszczowe omega 3 i omega 6. Regularne spożywanie oleju z lnu powoduje więc, że w naszym organizmie zmniejsza się ilość tak zwanego złego cholesterolu LDL, który powoduje miażdżycę oraz wiele innych chorób serca. Jednocześnie, dzięki codziennemu spożywaniu oleju z lnu zwiększa się ilość (...)

Czy interesuje Cię także:

Skuteczne leczenie żylaków..

Skuteczne leczenie żylaków..

(...) wieczorne i pojawiające się na nogach pajączki powinny skłonić daną osobę do konsultacji medycznej, aby zapobiec rozwojowi choroby.W pierwszym etapie choroby warto spróbować suplementacji witaminą E. Już w 1950 roku dwaj lekarze kanadyjscy udowodnili efektywność podawania odpowiednich dawek tej witaminy jako środka na leczenie żylaków, szczególnie w tych początkowych stanach. Z takich metod naturalnych na łagodzenie bólu z powodu żylaków poleca się smarowanie nóg mieszanką octu jabłkowego z delikatnym balsamem do ciała.Jeżeli metody naturalne nie poskutkują, trzeba postawić na leczenie żylaków sposobami typowo medycznymi. W przypadku pojedynczych żylaków oraz pajączków najczęściej stosuje się skleroterapię, czyli wstrzykiwanie odpowiedniej dawki leku w chore żyły. Dzięki temu, uszkodzone naczynie zostaje wyłączone z układu żylnego.  Metoda RFITT Celon jest niezbyt inwazyjną formą leczenia żylaków i polega na termicznej ablacji żył, dzięki zastosowaniu fal o częstotliwości radiowej. Ta niezwykle nowoczesna metoda redukuje do minimum ryzyko powstania oparzeń lub blizn. Leczenie żylaków laserem jest wyjątkowo efektywne i również (...)

Czy interesuje Cię także:

Przyjazne domy seniora

Przyjazne domy seniora

(...) podopiecznym były jak najbardziej komfortowe. Mocny nacisk kładą na to, aby zarówno bryła budynku jak i jego wnętrze nie kojarzyły się z warunkami szpitalnymi. Pokoje przeznaczone dla pensjonariuszy są jasne i w wielu przypadkach wyposażone w balkony. Łazienki są przestronne i wygodne, dostosowane do potrzeb mieszkańców. Domy Seniora to nie tylko pokoje, czy wspólna przestrzeń do spożywania posiłków, lub grupowego wypoczynku. Miejsca te oferują swoim (...)

Czy interesuje Cię także:

Nie bój się chirurgii stomatologicznej

Nie bój się chirurgii stomatologicznej

(...) Wielu Polaków obawia się wizyty u dentysty, a słysząc o chirurgii stomatologicznej mdleje z przerażenia. Czy rzeczywiście jest się czego bać? Choć niektóre zabiegi chirurgii stomatologicznej bywają nieprzyjemne, ich efekty są warte dyskomfortu: zdrowy i piękny uśmiech dodaje uroku i odejmuje lat. Chirurgia stomatologiczna obejmuje zabiegi w (...)

Czy interesuje Cię także:

Nowe metody leczenia zaburzeń seksuologicznych

Nowe metody leczenia zaburzeń seksuologicznych

(...) leki. Problemy z potencją spowodowane mogą być wieloma różnymi przyczynami, które można podzielić na klasyczne dwie grupy: elementy o podłożu psychologicznym a także czynniki o podłożu fizycznym.Czynniki o podłożu psychologicznym mogą być następujące:- stres związany z bieżącą pracą oraz obowiązkami,- bojaźń przed zarażeniem się płciowymi chorobami,- obawa przed nieintencjonalnym poczęciem dziecka,- napięcia powiązane z relacjami z partnerem, kompleksy wewnętrzne,- słabe seksualne doświadczenia z przeszłości, jakie mogą teoretycznie niekorzystnie rzutować na bieżącą sytuację seksualną,- różnego typu lęki związane z odbyciem stosunku płciowego, a zatem (...)

Czy interesuje Cię także:

Diagnostyka poronień

Diagnostyka poronień

(...) Niezwykle ważnym medycznym problemem dla wielu starających się o potomka kobiet są współcześnie poronienia nawracające. O tym stosunkowo niebezpiecznym zjawisku dyskutujemy w przypadku, gdy kobieta traci co najmniej trzy następujące po sobie ciąże w czasie inicjujących 24 tygodni od poczęcia. Zaobserwować można dużo czynników ryzyka prowadzących do poronienia. Przyczyny poronienia nie są bynajmniej w należytym stopniu zbadane a także zdiagnozowane. Ryzyko poronienia wzrasta wraz z wiekiem matki oraz ojca i zasadniczo zwiększa się po ukończeniu 35 roku życia. Naganne jest palenie papierosów albo też konsumowanie sporych ilości kawy. Profesjonalnie przeprowadzona diagnostyka poronienia może być przeprowadzona tylko w grupującej lekarzy specjalistów fachowej klinice. Zazwyczaj poronienie powodowane jest przez zakrzepicę naczyń krążenia macicy i łożyska, inaczej trombofilię wrodzoną lub również przez zespół antyfosfolipidowy (...)

Czy interesuje Cię także: