Klinika

Klinika

Olej lniany pozyskiwany jest z nasion lnu. Jest to doskonały składnik naszego pożywienia: znany jest już od czasów starożytności. Nasiona lnu, zwane....

uroda, lekarstwa, leczenie

Król olejów

2015-04-30 | Paweł Borzęcki

Olej lniany pozyskiwany jest z nasion lnu. Jest to doskonały składnik naszego pożywienia: znany jest już od czasów starożytności. Nasiona lnu, zwane siemieniem lnianym, z którego pozyskiwany jest olej lniany są zbudowane w 45% z tłuszczu. W skład tego tłuszczu wchodzą kwasy tłuszczowe omega 3 i omega 6. Regularne spożywanie oleju z lnu powoduje więc, że w naszym organizmie zmniejsza się ilość tak zwanego złego cholesterolu LDL, który powoduje miażdżycę oraz wiele innych chorób serca. Jednocześnie, dzięki codziennemu spożywaniu oleju z lnu zwiększa się ilość pozytywnego cholesterolu. Kwasy tłuszczowe omega 3 i omega 6 nie są wytwarzane przez nasz organizm samoistnie, musimy dostarczyć je sobie wraz z pożywieniem. Można więc pić na przykład siemię lniane, które jest dostępne w każdym sklepie spożywczym. Wystarczy rozpuścić je w wodzie. Świetnie nawilża struny głosowe, dlatego jest ono uwielbiane przez piosenkarzy.

Kwasy, w które bogaty jest olej lniany są odpowiedzialne za podtrzymywanie licznych funkcji życiowych. Wchodzą w skład budowy komórek, obniżają ciśnienie tętnicze, a także pomagają funkcjonować naszemu układowi oddechowemu. Znacząco poprawiają stan naszych nerek, pozytywnie wpływają na układ rozrodczy. Jak widać więc zdrowotne właściwości oleju lnianego są niebagatelne. Dlatego spożywanie oleju lnianego powinno być naszą codzienną powinnością.

Jednym z olejów lnianych o najlepiej zbilansowanych proporcjach zawartości kwasów omega 3 i omega 6 jest olej Golden Drop, który w swoim składzie zawiera dodatkowo domieszkę oleju rzepakowego - również bogatego źródła wielu cennych składników odżywczych. Szczegółowe informacje na temat oleju Golden Drop znaleźć można na stronie www.

Powiązane słowa kluczowe: