Klinika

Klinika

Niezwykle ważnym medycznym problemem dla wielu starających się o potomka kobiet są współcześnie poronienia nawracające. O tym stosunkowo niebezpiecznym....

uroda, lekarstwa, leczenie

Diagnostyka poronień

2014-05-09 | Małgorzata Poradowska

Niezwykle ważnym medycznym problemem dla wielu starających się o potomka kobiet są współcześnie poronienia nawracające. O tym stosunkowo niebezpiecznym zjawisku dyskutujemy w przypadku, gdy kobieta traci co najmniej trzy następujące po sobie ciąże w czasie inicjujących 24 tygodni od poczęcia. Zaobserwować można dużo czynników ryzyka prowadzących do poronienia. Przyczyny poronienia nie są bynajmniej w należytym stopniu zbadane a także zdiagnozowane. Ryzyko poronienia wzrasta wraz z wiekiem matki oraz ojca i zasadniczo zwiększa się po ukończeniu 35 roku życia. Naganne jest palenie papierosów albo też konsumowanie sporych ilości kawy.

Profesjonalnie przeprowadzona diagnostyka poronienia może być przeprowadzona tylko w grupującej lekarzy specjalistów fachowej klinice. Zazwyczaj poronienie powodowane jest przez zakrzepicę naczyń krążenia macicy i łożyska, inaczej trombofilię wrodzoną lub również przez zespół antyfosfolipidowy związany z przeciwciałami antyfosfolipidowymi.

Klasyczne symptomy poronienia to bóle w dolnej części podbrzusza promieniujące na kręgosłup oraz samoistne plamienie z narządów płciowych. Po zaistnieniu poronienia mijają typowe objawy ciąży, a więc uczucie zmęczenia oraz nudności.

Nasza klinika to specjalistyczny niepubliczny zakład opieki zdrowotnej, gdzie zorganizowany jest oddział specjalistyczny gwarantujący parom leczenie poronień nawykowych, całościową diagnostykę, rozpoznanie przyczyny poronienia a także wskazanie cech zmniejszających ryzyko poronienia.

Mnóstwo ludzi młodych marzy o posiadaniu dzieci. Wśród najbliższych moich znajomych w zasadzie nie zaobserwowałem par, które miały z poczęciem dziecka trudności. Jednym przyszło to na prawdę bez sporego wysiłku. Inni musieli spokojnie kilka tygodni odczekać. Jeszcze innym świetnie zrobił odprężający letni wyjazd na drugą półkulę. Niestety szerszym w ujęciu coraz więcej rodzimych par ma stałe problemy z zajściem w ciążę. Powodów jest mnóstwo: choroby cywilizacyjne, wysoko przetworzona żywność, alergie, zwiększające się zanieczyszczenie środowiska i wiele kolejnych elementów wpływa na występowanie negatywnych zjawisk, jakie medycznie oraz genetycznie utrudniają zajście w ciążę. Problem zarówno dotyczy mężczyzn, których nasienie ma coraz gorszą jakość z każdym pokoleniem ale także pań, które mają kłopoty z właściwym jajeczkowaniem a także utrzymaniem zarodka w macicy.

Jedną z przyczyn poronień mogą być symptomy immunologiczne. Niewłaściwe funkcjonowanie układu immunologicznego kobiety sprawia, iż zarodek w połowie składający się z męskiego materiału genetycznego ojca jest odrzucany przez układ immunologiczny matki. W wyniku tego rodzaju odrzucenia inicjowane jest poronienie. Leczenie poronień o podłożu immunologicznym możliwe jest dzięki stosowaniu nowoczesnych rodzajów immunoterapii.

Powiązane słowa kluczowe: