Klinika

Klinika

Jeśli chcemy dowiedzieć się, czy w naszym organizmie znajdują się jakieś pasożyty, wcale nie musimy od razu wybierać się na specjalistyczne badania. Zamiast....

badanie, diagnoza, leczenie

Badanie krwi na pasożyty

2015-12-16 | Paweł Borzęcki

Jeśli chcemy dowiedzieć się, czy w naszym organizmie znajdują się jakieś pasożyty, wcale nie musimy od razu wybierać się na specjalistyczne badania. Zamiast tego postawmy na proste badanie żywej kropli krwi. Według niego przekonamy się, czy w naszym organizmie są jakieś pasożyty.
Dzięki badaniu krwi dowiemy się, jakie antygeny i przeciwciała znajdują się w naszym organizmie. To one powiedzą nam o różnych chorobach i dolegliwościach. Antygeny są wytwarzane właśnie przez pasożyty. Nasz organizm traktuje je jak obce ciała, dlatego łatwo można je wykryć. Aby odkryć ilość tych antygenów i przeciwciał, zwykle stosuje się metody immunoserologiczne. Warto przy tym zauważyć, że im większa ilość przeciwciał, tym większe prawdopodobieństwo, że cierpimy na jakąś chorobę. Nasz organizm produkuje bowiem takie przeciwciała w reakcji obronnej na obce ciała. Takie badanie krwi na pasożyty może być również nieco bardziej precyzyjny. Dzięki niemu dokładnie ustalimy, jak np. rozwijają się pasożyty w naszym ciele. Będziemy wtedy mogli dobrać do siebie odpowiednią metodę leczenia.
Wszyscy powinniśmy od czasu do czasu wybrać się na badanie krwi. To podstawowy zabieg, który może nam jednak wiele powiedzieć. Dzięki niemu szybko dowiemy się, czy w naszym ciele pojawiły się jakieś pasożyty i będziemy mogli z nimi zawalczyć.

Powiązane słowa kluczowe: